New:

Datu Aizsardzības Noteikumi

Šī politikas sadaļa sniedz informāciju par personas datiem, ko apstrādā Clariness GmbH, Schillerstr. 44, 22767 Hamburga, Vācija, izmantojot šo tīmekļa vietni un mūsu pakalpojumus, kā arī par mērķiem, kādiem šie dati tiek izmantoti, kad jūs:

● Apmeklējiet mūsu tīmekļa vietni un reģistrējieties pie mums (skatīt 2. sadaļu turpmāk),

● sniedzat savu piekrišanu, ka jums tiek nosūtīta informācija par pašreizējiem pētījumiem ("jaunumiem") (sk. 3. sadaļu zemāk), vai

● Piesakieties pētījumam, izmantojot ClinLife portālu (skatīt 4. sadaļu zemāk).

Turklāt tiks sniegta informācija par jūsu tiesībām attiecībā uz jūsu datu apstrādi.

Mēs apstrādājam jūsu datus saskaņā ar ES Regulu 2016/679 (Vispārīgā datu aizsardzības regula) – “VDAR”) datu aizsardzības noteikumiem redakcijā, kas ir spēkā no 2018. gada 25. maija.

Clariness GmbH turpmāk tekstā tiks saukts arī par "ClinLife".

1. Kas ir atbildīgs par jūsu datu apstrādi?

Pārzinis, kas ir atbildīgs par jūsu personas datu apstrādi saskaņā ar VDAR 4. panta 7. punktu, ir

Clariness GmbH

Schillerstr. 44

22767 Hamburga, Vācija

2. Informācija par datu aizsardzību ClinLife tīmekļa vietņu apmeklētājiem

2.1 Kādi dati tiek apstrādāti, apmeklējot tīmekļa vietnes?

Katru reizi, kad tiek apmeklēta ClinLife tīmekļa vietne, ClinLife serveri automātiski saglabā informāciju par piekļuves sistēmu ("servera žurnāla datnes").

Šī informācija ietver:

IP adrese (anonīmā formā, ja piemērojams)

Pārlūkprogrammas veids un pārlūka versija

Izmantotā operētājsistēma

Atsauces URL adrese

Piekļuves datora resursdatora nosaukums

Servera pieprasījuma laiks

ClinLife izmanto šos piekļuves datus, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes pieejamību, atpazītu un atrisinātu iespējamās tehniskās problēmas un novērstu ClinLife tīmekļa vietnes ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī, ja nepieciešams, lai izsekotu šādu ļaunprātīgu darbību.
ClinLife arī patur tiesības izmantot šos piekļuves datus anonimizētā veidā, t. i., tā, lai lietotājs nebūtu identificējams, statistikas vajadzībām un tīmekļa vietnes uzlabošanai (skatīt 5. sadaļu turpmāk).

Piekļuves datu kā lietotāja personas datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mums ir likumīgas intereses nodrošināt tīmekļa vietnes pieejamību un uzlabot ClinLife pakalpojumus, apstrādājot lietotāju datus.

2.2. Kā tiek apstrādāti dati, ko lietotājs sniedz reģistrācijas laikā?

Lai izmantotu ClinLife tīmekļa vietni, ir nepieciešama reģistrācija. Lai reģistrētos, lietotājiem ir jānorāda sava e-pasta adrese, vārds un uzvārds ("nepieciešamā informācija"). Lietotājs sniedz šo informāciju uzņēmumam ClinLife, apliecinot, ka piekrīt šai datu aizsardzības politikai. Bez šīs (nepieciešamās) informācijas sniegšanas nav iespējams izmantot ClinLife tīmekļa vietni.

Papildus nepieciešamajai informācijai lietotājs var izvēlēties sniegt arī papildu informāciju (piemēram, dzimumu, dzimšanas datumu, pasta indeksu, tālruņa numuru, pētījumu interešu jomas) ("papildu informācija").

Reģistrācijas laikā iegūtos datus (nepieciešamo un papildu informāciju) ClinLife saglabā lietotāja personīgajā profilā un apstrādā, lai identificētu lietotāju, piekļūstot ClinLife tiešsaistes pakalpojumiem, un lai personalizētu pakalpojumu saturu.
Lietotāja datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu leģitīmās intereses ir nodrošināt lietotājiem tīmekļa pakalpojumus.

2.3 Kādas ir sīkfailu izmantošanas sekas?

Apmeklējot tīmekļa vietni, informācija "sīkfaila" veidā tiks ievietota lietotāja datora pārlūkprogrammā. Sīkdatnes ir nelieli teksta faili ar konfigurācijas datiem, kas tiek saglabāti datora cietajā diskā un atvieglo tīmekļa vietnes lietošanu. Sīkfaili tiek izmantoti kā sesijas sīkfaili, kas tiek dzēsti no jūsu pārlūkprogrammas, kad jūs no tās izrakstāties.
ClinLife izmanto noteiktus reklāmas partnerus, kas palīdz padarīt jums interesantākus internetā piedāvātos pakalpojumus un tīmekļa vietni. Tāpēc mūsu partneruzņēmumu sīkfaili tiek saglabāti jūsu cietajā diskā, kad jūs apmeklējat tīmekļa vietni. Tās ir īslaicīgas/pastāvīgas sīkdatnes, kas pēc noteiktā laika (no 1 mēneša līdz 10 gadiem) tiek automātiski dzēstas. Mūsu partneruzņēmumu sīkfaili nesatur nekādus personas datus. Dati tiek apkopoti tikai ar lietotāja ID pseidonīmu. Šie dati ir, piemēram, par to, kādas tēmas jūs interesēja, vai esat pieteicies pētījumiem, kādi pētījumu rādītāji tika meklēti utt. Šeit daži mūsu reklāmas partneri vāc arī informāciju par tīmekļa vietnēm, piemēram, kuras vietnes esat apmeklējis iepriekš vai par kuriem produktiem esat interesējies, piemēram, lai varētu jums rādīt reklāmas, kas vislabāk atbilst jūsu interesēm. Šie pseidonīmi dati nekad netiks saistīti ar jūsu personas datiem.

Atkārtota mērķauditorijas atlase

ClinLife tīmekļa vietnēs tiek izmantotas atkārtotas mērķauditorijas noteikšanas tehnoloģijas, piemēram, Pixel no Facebook Ireland Limited. Mēs izmantojam šo tehnoloģiju, lai padarītu mūsu tiešsaistes klātbūtni jums interesantāku. Šī tehnoloģija ļauj interneta lietotājiem, kuri jau ir ieinteresēti par ClinLife un klīniskajiem pētījumiem, mērķtiecīgi saņemt reklāmu mūsu partneru tīmekļa vietnēs. Mēs esam pārliecināti, ka personalizētas, uz interesēm balstītas reklāmas kombinācija interneta lietotājiem parasti ir interesantāka nekā reklāma, kurai nav šāda personiska pamata. Šī reklāma tiek iestrādāta mūsu partneru tīmekļa vietnēs, pamatojoties uz sīkfailu tehnoloģiju un iepriekšējās lietošanas uzvedības analīzi. Šis reklāmas veids ir pilnīgi anonīms. Nekādi personas dati netiek saglabāti, un ar jūsu personas datiem netiek saistīts neviens lietošanas profils.
Ja jūs apmeklējat kādu no mūsu tīmekļa vietnes lapām un esat iestatījis pārlūkprogrammas iestatījumus pieņemt sīkfailus, mums tas nozīmē, ka jūs vēlaties izmantot ClinLife produktus un pakalpojumus un piekrītat sīkfailu un citu tehnoloģiju izmantošanai, kā aprakstīts mūsu datu aizsardzības politikā.

Kā novērst sīkfailu saglabāšanu?

Pārlūkprogrammas iestatījumos varat norādīt, ka vēlaties pieņemt sīkfailus tikai tad, ja tiem piekrītat. Ja vēlaties pieņemt tikai ClinLife sīkfailus, bet ne mūsu pakalpojumu sniedzēju un partneru sīkfailus, pārlūkprogrammas iestatījumos varat izvēlēties opciju "Bloķēt trešo personu sīkfailus".
Ja izmantojat koplietošanas datoru, kas iestatīts pieņemt sīkfailus un zibatmiņas sīkfailus, iesakām vienmēr pilnībā iziet no sistēmas, kad tas ir pabeigts.

Sīkdatņu izmantošanas juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu leģitīmā interese ir tāda, ka datu apstrādes rezultātā var veikt statistikas novērtējumu par mūsu tīmekļa vietnes izmantošanu un mēs varam optimizēt mūsu tīmekļa vietni un tiešsaistes pakalpojumus lietotājiem.

Google Analytics

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantots Google Analytics, Google Inc. ("Google") tīmekļa analīzes pakalpojums. Google Analytics izmanto "sīkfailus", t. i., teksta failus, kas tiek saglabāti jūsu datorā, lai palīdzētu analizēt, kā jūs izmantojat tīmekļa vietni. Sīkdatnes ģenerētā informācija par jūsu tīmekļa vietnes lietošanu parasti tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur uzglabāta. Google Analytics ietvaros jūsu pārlūkprogrammas pārsūtītā IP adrese netiek saistīta ar citiem Google rīcībā esošiem datiem. Šajā tīmekļa vietnē Google Analytics kods ir papildināts ar kodu "anonymizeIp". Tas garantē, ka jūsu IP adrese tiek maskēta, lai visi savāktie dati būtu anonīmi. Tikai izņēmuma gadījumos pilna IP adrese tiek pārsūtīta uz Google serveri ASV un tur saīsināta.

Google izmanto šo informāciju šīs vietnes operatora uzdevumā, lai novērtētu, kā jūs izmantojat vietni, apkopotu pārskatus par vietnes darbību un sniegtu vietnes operatoram turpmākus pakalpojumus, kas saistīti ar vietnes un interneta lietošanu. Jūs varat novērst sīkfailu saglabāšanu, izvēloties atbilstošu iestatījumu pārlūkprogrammā; tomēr mēs vēlamies norādīt, ka šādā gadījumā jūs, iespējams, nevarēsiet pilnībā izmantot visas šīs tīmekļa vietnes funkcijas.

Turklāt, lejupielādējot un instalējot pārlūkprogrammas spraudni, kas ir pieejams tīmekļa vietnē, varat novērst sīkfaila ģenerēto un ar tīmekļa vietnes izmantošanu saistīto datu (tostarp jūsu IP adreses) vākšanu no Google un šādu datu apstrādi, lejupielādējot un instalējot pārlūkprogrammas spraudni, kas ir pieejams vietnē: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en-GB. Kā alternatīvu pārlūkprogrammas papildinājumam, jo īpaši lietojot pārlūkprogrammas mobilajās ierīcēs, noklikšķiniet uz šīs saites, lai novērstu Google Analytics veikto datu vākšanu (Pacientiem vajadzētu būt iespējai jebkurā laikā atteikties no pakalpojuma Google Analytics izsekošanas).

Pēc veiksmīgas atteikšanās tiek parādīts šāds ziņojums: Jūs esat veiksmīgi atteicies no Google Analytics izsekošanas.). Tādējādi jūsu pārlūkprogrammā tiek ievietots atteikšanās sīkfails, kas novērš jūsu datu vākšanu, kad nākotnē apmeklēsiet šo vietni. Atteikšanās sīkfails darbojas tikai šajā pārlūkprogrammā un mūsu tīmekļa vietnē, un tas tiek ievietots jūsu ierīcē. Ja šajā pārlūkprogrammā dzēsīsit sīkfailus, atteikšanās sīkfails būs jāiestata no jauna. [Informācija par atteikšanās sīkfaila integrēšanu ir atrodama vietnē: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/?hl=de#disable].

Mēs izmantojam Google Analytics arī, lai statistikas nolūkos novērtētu AdWords datus. Ja vēlaties, to var deaktivizēt reklāmu personalizācijas pārvaldniekā. (https://adssettings.google.com/anonymous?hl=gb-en).

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantoti demogrāfiskie pārskati no Google Analytics, kuros tiek izmantoti jūsu dati no Google uz interesēm balstītas reklāmas, kā arī apmeklētāju dati no trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, vecums, dzimums un intereses). Šie dati nav saistīti ar konkrētu personu, un tos jebkurā laikā var deaktivizēt reklāmas iestatījumos.

Papildu informāciju par Google datu izmantošanu reklāmas nolūkos, iestatījumiem un atļaujām var atrast Google vietnēs: https://www.google.com/intl/de/policies/privacy/partners/ ("Kā Google izmanto datus, kad izmantojat mūsu partneru vietnes vai lietotnes"), http://www.google.com/policies/technologies/ads ("Datu izmantošana reklāmas nolūkos"), http://www.google.de/settings/ads (“Kontrolējiet informāciju, ko Google izmanto, lai rādītu jums reklāmas”) and http://www.google.com/ads/preferences/ (“Izvēlieties, kādas reklāmas Google jums rāda”).

Google Analytics tiek izmantots saskaņā ar prasībām, par kurām Vācijas datu aizsardzības iestādes ir vienojušās ar Google. Informācija par trešās puses pakalpojumu sniedzēju: Google Dublin, Google Ireland Ltd., Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Īrija, Fakss: +353 (1) 436 1001. Lietošanas noteikumi un nosacījumi

http://www.google.com/analytics/learn/privacy.html

Mouseflow

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantots Mouseflow, tīmekļa analīzes rīks, ko piedāvā Mouseflow ApS, Flaesketorvet 68, 1711 Kopenhāgena, Dānija. Dati tiek apstrādāti, lai analizētu šo tīmekļa vietni un tās apmeklētājus. Tiek vākti un glabāti dati mārketinga un optimizācijas vajadzībām. No šiem datiem var tikt izveidots pseidonīms lietotāja profils. Šim nolūkam var tikt izmantotas sīkdatnes. Tīmekļa analīzes rīks Mouseflow reģistrē nejauši atlasītus apmeklējumus (tikai ar anonimizētām IP adresēm). Tas izseko peles kustības un peles klikšķus, lai atskaņotu nejaušus individuālus tīmekļa vietnes apmeklējumus un no tā atvasinātu iespējamos tīmekļa vietnes uzlabojumus. Mouseflow savāktie dati netiks izmantoti, lai personiski identificētu šīs tīmekļa vietnes apmeklētājus, un personas dati netiks saistīti ar anonīmo profilu bez datu subjekta piekrišanas, kas ir jāsniedz atsevišķi.Apstrāde tiek veikta, pamatojoties uz VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunktu. Mūsu leģitīmā interese ir tiešāka saziņa ar klientiem un tīmekļa vietnes izstrāde, lai tā labāk atbilstu lietotāju prasībām. Jums ir tiesības jebkurā laikā iebilst pret savu personas datu apstrādi, pamatojoties uz VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunktu, pamatojoties uz jūsu konkrēto situāciju. Jūs varat globāli deaktivizēt ierakstīšanu visās tīmekļa vietnēs, kurās Mouseflow tiek izmantota jūsu pašlaik izmantotajā pārlūkprogrammā, noklikšķinot uz šādas saites: https://mouseflow.de/opt-out/.

2.4 Kā es varu reģistrēties sociālajos plašsaziņas līdzekļos un kādi dati tiek apstrādāti?

Jūs varat ātri un vienkārši reģistrēties ClinLife, izmantojot savu Facebook vai Google kontu.

Lai to izdarītu, jums jau ir jābūt Facebook vai Google kontam vai tas ir jāizveido.

Ja vēlaties izmantot šo funkciju, sākotnēji tiksiet novirzīts uz Facebook/Google. Pēc tam jums tiks prasīts pierakstīties, izmantojot savu lietotājvārdu un paroli. Mēs, protams, neņemsim vērā jūsu pieteikšanās informāciju. Šis solis tiks izlaists, ja jau esat pieteicies Facebook vai Google.

Pēc tam jūs norādīsiet Facebook/Google, kurus datus mums nosūtīt. Apstipriniet to ar pogu "OK". Mēs izveidosim jūsu lietotāja kontu, izmantojot šos pārsūtītos datus. Starp jūsu lietotāja kontu un Facebook/Google kontu netiks izveidota papildu pastāvīga saikne. Datu vākšanas mērķi un apjomu, kā arī datu turpmāko apstrādi un izmantošanu, ko veic Facebook, kā arī jūsu tiesības šajā sakarā un privātuma iestatījumus, kas pieejami, lai aizsargātu jūsu privātumu, var apskatīt Facebook privātuma politikā. (https://www.facebook.com/about/privacy/) un Google (https://www.google.com/policies/privacy/).

ClinLife apstrādā no attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem (Facebook, Google) nosūtītos personas datus, kas ir daļa no lietotāja reģistrācijas (skatīt 2.2. sadaļu iepriekš).

2.5 Cik ilgi tiek glabāti personas dati?

Nepieciešamie un papildu personas dati (sk. 2.2. sadaļu), kas sniegti kā reģistrācijas daļa, tiek dzēsti, kad tiek dzēsts lietotāja konts, ja vien likumā nav noteikts ilgāks glabāšanas periods.

Informācija par sīkfailu dzēšanu atrodama 2.3. sadaļā.

Juridiskais pamats iepriekš minēto lietotāja datu dzēšanai ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu likumīgās intereses izriet no datu minimizēšanas principa saskaņā ar VDAR 5. panta 1. punkta c) apakšpunktu.

3. Informācija par datu aizsardzību ClinLife jaunumu biļetena abonentiem

Reģistrētiem lietotājiem ir iespēja abonēt jaunumu lapu ClinLife tīmekļa vietnē, kas satur informāciju par izvēlētām tēmām un aktuāliem pētījumiem. Lai to izdarītu, lietotājam ir jāsniedz piekrišana savu attiecīgo personas datu apstrādei saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunktu.

3.1 Kas notiek, kad lietotājs abonē jaunumus?

Lai pierakstītos uz jaunumiem, tiek izmantota dubultās pieteikšanās procedūra. Tas nozīmē, ka jaunumi e-pastā tiek nosūtīti tikai tad, ja lietotājs ir iepriekš skaidri apstiprinājis, ka vēlas aktivizēt jaunumu saņemšanas pakalpojumu. Pēc tam uz norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīts paziņojuma e-pasts, un lietotājam tiek lūgts noklikšķināt uz saites šajā e-pastā, lai apstiprinātu, ka viņš patiešām vēlas saņemt jaunumus.

Kad jaunumi tiek abonēti, tiek apstrādāta nepieciešamā un papildu informācija (sk. 2.2. sadaļu augstāk), kas saglabāta lietotāja profilā (e-pasta adrese), personalizācija (vārds un uzvārds) un jebkura satura personalizācija (piemēram, pasta indekss un pētījumu interešu jomas, kā norādījis lietotājs), lai nosūtītu jaunumus.

Lietotājs dod savu piekrišanu abonēt jaunumus, apstiprinot šo datu aizsardzības politiku un iepriekš minētās apstrādes procedūras.

Lietotāja datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts.

3.2 Tiesības jebkurā laikā atsaukt atļauju

Lietotājam ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu atļauju, neietekmējot uz piekrišanu balstītas apstrādes likumību pirms tās atsaukšanas. Atbilstošu paziņojumu var iesniegt, izmantojot saiti jaunumos; turklāt lietotājs var sazināties ar pārzini, izmantojot tālāk 8. iedaļā norādīto kontaktinformāciju. Ja piekrišana tiek atsaukta, lietotājs vairs nesaņem jaunumus.

4. Datu aizsardzības informācija lietotājiem, kas piesakās uz pētījumu

ClinLife tīmekļa vietni var izmantot ne tikai vispārīgai informācijai par klīniskajiem pētījumiem, bet arī reģistrēti lietotāji var izmantot, lai pieteiktos dalībai kādā pētījumā ("pieteikšanās pētījumam"). Lai pieteiktos pētījumam, ir jāsniedz nepārprotama piekrišana datu apstrādei saistībā ar pētījuma pieteikumu (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts kopā ar VDAR 9. panta 2. punkta a) apakšpunktu). Piekrišana jāsniedz par katru pētījumu atsevišķi. Ja jūs piesakāties vairāk nekā vienam pētījumam, piekrišana jāsniedz par katru pētījumu atsevišķi.

4.1 Kādi personas dati tiks ievākti, piesakoties pētījumam?

Piesakoties pētījumam, lietotājs tiek lūgts sniegt personas datus, ciktāl šie dati ir būtiski, lai noteiktu lietotāja piemērotību konkrētajam pētījumam. Tas parasti ietver arī informāciju par lietotāja veselību ("īpašas personas datu kategorijas" saskaņā ar VDAR 9. panta 1. punktu). Lietotājs sniedz attiecīgos datus ClinLife, pamatojoties uz brīvprātīgi sniegtu piekrišanu un apstiprinot šo datu aizsardzības politiku. Noteiktos apstākļos ClinLife, nesaņemot atbildes uz šiem jautājumiem, var nesniegt noteiktus pakalpojumus vai nesniegt tos pilnībā.

Lietotāja datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts saistībā ar VDAR 9. panta 2. punkta a) apakšpunktu.

4.2. Kādas papildu apstrādes procedūras tiek veiktas?

Pieteikuma laikā iegūtos lietotāja datus ClinLife saglabā lietotāja personīgajā profilā un apstrādā, lai noteiktu lietotāja piemērotību attiecīgajam pētījumam. Turklāt šie dati tiek izmantoti, lai ClinLife varētu sazināties ar lietotāju pieteikuma procesa ietvaros. Ja, pēc ClinLife domām, lietotājs šķiet piemērots pētījumam, lietotāja dati tiek izpausti pētījumā iesaistītajam pētījumu centram, ja lietotājs ir devis skaidru piekrišanu šādai izpaušanai. Atklātos datus var izmantot pētījumu centrs, lai sazinātos ar lietotāju. Turklāt ClinLife glabātos datus ClinLife var papildināt ar papildu informāciju par pieteikuma statusu ("statusa informācija"). ClinLife izmantos šo statusa informāciju tikai tādēļ, lai pētījumu centra pārstāvis varētu sazināties ar lietotāju un/vai lai atbalstītu lietotāja pieteikuma novērtēšanu vai lai veiktu statistisko analīzi (sk. 5. iedaļu turpmāk).

Lietotāja datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts saistībā ar VDAR 9. panta 2. punkta a) apakšpunktu.

4.3 Tiesības jebkurā laikā atsaukt atļauju

Lietotājam ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu savu personas datu apstrādei, lai pieteiktos pētījumam, un šī atsaukšana ir spēkā nākotnē, neietekmējot apstrādes likumību, kas balstīta uz piekrišanu pirms tās atsaukšanas. Atbilstošu paziņojumu var nosūtīt pa e-pastu uz [email protected] vai rakstiski uz Clariness GmbH, Schillerstr. 44, 22767 Hamburg, Vācija; turklāt lietotājs var sazināties ar pārzini, izmantojot tālāk 8. punktā norādīto kontaktinformāciju.

Lietotājs var arī ierobežot savas piekrišanas atsaukšanu attiecībā uz konkrētiem datiem. Piekrišanas atsaukšana (tostarp piekrišanas atsaukšana, kas attiecas tikai uz noteiktiem datiem) var izraisīt to, ka lietotājs vairs nevarēs izmantot noteiktus pakalpojumus (jo īpaši vairs netiks izvērtēts viņa pieteikums dalībai pētījumā).

4.4 Cik ilgi tiks glabāti personas dati, kas iegūti, piesakoties pētījumam?

Ja piekrišana ir atsaukta, lietotāja sniegtie dati (sk. 4.1. sadaļu) tiek dzēsti, ja vien tiesību aktos nav noteikts ilgāks glabāšanas termiņš. Ja lietotājs piekrišanas atsaukšanu attiecinājis tikai uz konkrētiem datiem, tiks dzēsti tikai tie dati, kurus ietekmējusi piekrišanas atsaukšana.

Ja piekrišana netiek atsaukta, dati tiek apstrādāti tik ilgi, cik norādīts piekrišanas deklarācijā, un pēc tam tiek dzēsti.

Dzēšanas juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta a) un f) apakšpunkts. Mūsu likumīgās intereses izriet no VDAR 5. panta 1. punkta c) apakšpunktā noteiktā datu minimizēšanas principa.

5. Anonīmu datu izmantošana

ClinLife anonimizē no lietotājiem iegūtos datus un pēc tam izmanto tos statistiskai izvērtēšanai.

Datu anonimizēšanas apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu likumīgās intereses izriet no VDAR 5. panta 1. punkta c) apakšpunktā noteiktā datu minimizēšanas principa un mūsu intereses optimizēt iekļaušanas kritērijus un izstrādāt anketas turpmākajiem pētījumiem.

6. Personas datu izpaušana un nodošana trešām personām

6.1. ClinLife ir tiesīga sniegt lietotāju datus noteiktām trešām pusēm, ar kurām ClinLife sadarbojas, sniedzot pakalpojumus (piemēram, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem). Datu izpaušana ir ierobežota ar sadarbības mērķi, un trešā puse, kas sadarbojas ar ClinLife, ir tiesīga izmantot datus tikai tādā apjomā, kāds nepieciešams pakalpojumu sniegšanai.

Juridiskais pamats datu pārsūtīšanas izmantošanai, kā aprakstīts iepriekš, ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu leģitīmā interese ir uzlabot procesus un mūsu pakalpojumus.

6.2.1. Lietotājs ir nepārprotami piekritis šādai izpaušanai (piemēram, pētījumu centram, kas veic pētījumu, kuram lietotājs ir pieteicies). Juridiskais pamatojums ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts.


6.2.2. ClinLife ir pienākums izpaust un/vai nosūtīt datus trešai pusei, pamatojoties uz izpildāmu/galīgu tiesas vai administratīvu rīkojumu, vai ja ClinLife ir pienākums izpaust un/vai nosūtīt datus trešai pusei, pamatojoties uz likumā noteiktu pienākumu pat bez šāda rīkojuma. Juridiskais pamatojums ir VDAR 6. panta 1. punkta c) un f) apakšpunkts. Mūsu likumīgās intereses ir pamatotu prasību izpilde.

6.2.3. Informācijas atklāšana un/vai nosūtīšana ir nepieciešama, lai juridiski pieļaujamā veidā pārtrauktu tīmekļa vietnes vai pakalpojuma ļaunprātīgu izmantošanu, jo īpaši pārkāpjot lietošanas noteikumus un nosacījumus. Juridiskais pamatojums ir VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts. Mūsu likumīgās intereses ir ļaunprātīgas rīcības atklāšana un uzraudzība.

6.3 ClinLife neizpaudīs lietotāja datus trešajām personām bez lietotāja skaidras piekrišanas, izņemot šajā datu aizsardzības politikā īpaši noteiktos gadījumos.

Juridiskais pamats personas datu izpaušanai ar skaidru piekrišanu ir VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts.

7. Lietotāju tiesības

Lietotājam ir šādas tālāk aprakstītās tiesības. Ja tiesības tiek aizstāvētas, tās tiks izskatītas nekavējoties un neradīs lietotājam nekādus nelabvēlīgus apstākļus.

Piekļuves tiesības (VDAR 15. pants): Lietotājs var pieprasīt no ClinLife informāciju par to, kādi personas dati tiek apstrādāti, kāds ir šo datu avots un kādam(-iem) nolūkam(-iem) dati tiek apstrādāti, un, ja nepieciešams, kādiem saņēmējiem/saņēmēju kategorijām dati ir nosūtīti. Uz elektroniski iesniegtiem informācijas pieprasījumiem tiks atbildēts elektroniski.

Tiesības iebilst (VDAR 21. pants): Lietotājs var iebilst pret savu datu apstrādi, pamatojoties uz iemesliem, kas saistīti ar viņa konkrēto situāciju, ciktāl datu apstrādes pamatā ir ClinLife vai trešās personas likumīgo interešu aizsardzība (VDAR 6. panta 1. punkta f) apakšpunkts), kā arī gadījumos, kad datu apstrāde tiek veikta sabiedrības interesēs (VDAR 6. panta 1. punkta e) apakšpunkts). Ja lietotājs iebilst pret savu datu apstrādi, ClinLife vairs neapstrādās personas datus, ja vien ClinLife nevarēs pierādīt pārliecinošu leģitīmu apstrādes pamatojumu, kas ir svarīgāks par lietotāja interesēm, tiesībām un brīvībām, vai ja apstrāde tiek veikta, lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu juridiskas prasības.

Ja ClinLife apstrādā personas datus, lai sniegtu pielāgotu informāciju par ClinLife pakalpojumu klāstu (turpmāk tekstā - "mārketinga nolūki"), lietotājam ir tiesības jebkurā laikā iebilst pret savu personas datu apstrādi šajā nolūkā. ClinLife vairs nedrīkst izmantot lietotāja personas datus šiem mērķiem, ja lietotājs iebilst pret savu personas datu apstrādi mārketinga nolūkos.

Tiesības uz datu pārnesamību (VDAR 20. pants): Lietotājam ir tiesības saņemt savus personas datus, kurus viņš ir sniedzis uzņēmumam ClinLife, strukturētā, plaši izmantotā un mašīnlasāmā formātā, ja datu apstrādes pamatā ir lietotāja piekrišana (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts) vai ja apstrāde ir nepieciešama, lai izpildītu ar lietotāju noslēgto līgumu vai veiktu pasākumus pirms līguma noslēgšanas (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts).

Tiesības uz labošanu (VDAR 16. pants): Ja jūsu personas dati ir neprecīzi vai nepilnīgi, jums ir tiesības pieprasīt to labošanu vai papildināšanu. Šāda labošana rada ClinLife pienākumu paziņot par labošanu visiem saņēmējiem, kuriem tika izpausti neprecīzie dati, ja vien tas nav ārkārtīgi nepraktiski vai nav saistīts ar nesamērīgiem izdevumiem.

Tiesības uz dzēšanu (VDAR 17. pants): Lietotājs var pieprasīt savu personas datu dzēšanu bez nepamatotas kavēšanās, ja (i) apstrādes nolūks vairs nav spēkā laika gaitā vai citu iemeslu dēļ, (ii) apstrāde pamatojas uz lietotāja piekrišanu un tā ir atsaukta, (iii) lietotājs ir iebildis pret apstrādi, un turpmākā apstrāde tiek pārtraukta, vai (iv) apstrādes juridiskais pamats nepastāv vai ir zaudējis spēku. ClinLife tomēr jāņem vērā spēkā esošie saglabāšanas pienākumi un apstākļi, kad dzēšana kaitētu aizsargājamām interesēm.

Tiesības uz apstrādes ierobežošanu (VDAR 18. pants): Personas datu apstrāde ir jāierobežo, (i) kamēr ClinLife pārbauda apstrīdēto datu precizitāti, (ii) ja apstrāde ir bijusi nelikumīga kopš tās sākuma, bet lietotājs iebilst pret datu dzēšanu, (iii) ja dati vairs nav nepieciešami apstrādes nolūkiem, bet lietotājs tos pieprasa juridisku prasību celšanai un (iv) kamēr tiek pārbaudīts lietotāja iebildums pret apstrādi. Ja apstrāde ir ierobežota, ClinLife var apstrādāt datus tikai i) ar lietotāja piekrišanu, ii) lai celtu, īstenotu vai aizstāvētu juridiskas prasības, vai iii) lai aizsargātu citas personas tiesības vai svarīgu sabiedrības interešu dēļ.

Tiesības iesniegt sūdzību (VDAR 77. pants saistībā ar Vācijas Datu aizsardzības likuma (BDSG) 19. pantu) Lietotājam ir tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei.

Tiesības atsaukt saskaņā ar datu aizsardzības tiesību aktiem doto piekrišanu (VDAR 7. panta 3. punkts) Lietotājam ir tiesības jebkurā laikā atsaukt ClinLife doto piekrišanu apstrādāt viņa personas datus.

8. Pārziņa kontaktinformācija

Pārziņa kontaktinformācija ir šāda:

Clariness GmbH

Schillerstraße 44

22767 Hamburga, Vācija

Tel. +49 (40) 298 678 00

Fakss: +49 (40) 298 678 09

E-pasts: [email protected]

Pārziņa datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija ir šāda:

Mein Datenschutzbeauftragter.de
Rudolf-Diesel-Strasse 10

23617 Štokelsdorfa, Vācija

E-pasts: [email protected]

Iepriekš minēto kontaktinformāciju var izmantot, lai pret pārzini un datu aizsardzības inspektoru izmantotu 7. iedaļā minētās tiesības, kā arī lai uzdotu vispārīgus jautājumus saistībā ar datu aizsardzību un iesniegtu priekšlikumus.

Atbildīgā uzraudzības iestāde ir Hamburgas Datu aizsardzības un informācijas brīvības birojs (HmbBfDI). Tas uzrauga datu aizsardzības tiesību aktu ievērošanu privātajā sektorā Hamburgā. Lietotāji jebkurā laikā var sazināties ar uzraudzības iestādi.

Viņu kontaktinformācija ir šāda:

Hamburgas brīvpilsēta un Hanzas pilsēta

Hamburgas Datu aizsardzības un informācijas brīvības birojs

Prof. Johannes Caspar

Klosterwall 6 (C bloks)

20095 Hamburga, Vācija

Tālrunis: 040 / 428 54 - 4040

Fakss: 040 / 428 54 - 4000

E-pasts: [email protected]

9. Saites uz citām tīmekļa vietnēm

Ja tīmekļa vietnē ir saites uz citām tīmekļa vietnēm, šī datu aizsardzības politika neattiecas uz citiem pakalpojumu sniedzējiem. ClinLife neietekmē to, vai šo tīmekļa vietņu operatori ievēro datu aizsardzības tiesību aktus, un tāpēc neuzņemas atbildību par tajās sniegtās informācijas precizitāti, aktualitāti vai pilnīgumu.

10. Izmaiņas šajā datu aizsardzības politikā

ClinLife patur tiesības veikt izmaiņas šajā datu aizsardzības politikā, ja mainās faktiskie vai juridiskie apstākļi.

11. Pakalpojumu sniedzējs un datu pārzinis

Clariness GmbH, Schillerstraße 44, 22767 Hamburg, Vācija

Komercreģistrs: Hamburgas apgabaltiesa (Amtsgericht), HRB 108294.

Valde: Michael Stadler

PVN maksātāja reģistrācijas numurs: DE 248331129

No: 2018. gada maija